MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Leszek Cieślik w Balt Yacht: Takich firm nie wolno dożynać!

hel
Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej odwiedził wczoraj (19 września) Balt Yacht. Towarzyszyli mu lider partii na Podlasiu Robert Tyszkiewicz oraz były poseł Leszek Cieślik, który ubiega się o miejsce w parlamencie.

- Chcę powiedzieć, że to jest ważne żeby rozmawiać z tymi, którzy dają pracę, którzy wiedzą jak prowadzi się firmę i jak ważne jest dawać pracę i gwarantować bezpieczeństwo pracy - mówi G. Schetyna.
Pojawiły się oczywiście wątki kampanijne. Przewodniczący Platformy przypominał o programie Koalicji Obywatelskiej, w którym bardzo wątków dotyczy dobrej pracy, ludzi pracy i o tym jak ważne jest bezpieczeństwo pracy. - Ważne są i będziemy zawsze o tym mówić, jak najniższe podatki, jak najwięcej inwestycji w firmę i nowe miejsca pracy.
Przykładem dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa jest właśnie firma „Balt yacht”. Schetyna przytaczał podstawowe fakty dotyczące tej firmy produkującej jachty – szczególnie zatrudnienie 170 osób. Podkreślał dobre rozmowy z zarządem firmy, ale także z pracownikami.

Zdaniem Schetyny dla rozwoju firm ważna jest stabilność prawa. Podzielił się także obawami dotyczącymi zapowiedzi PiSu w temacie podniesienia płacy minimalnej i podniesienia ZUSu. Jego zdaniem będzie to uderzało w jakość i stabilność funkcjonowania firmy.

- Nam zależy na tym, że polskie firmy się rozwijały, żeby mogły zatrudniać, inwestować, żeby były mocniejsze na rynku europejskim. Dzisiaj polskie firmy muszą być przez polska politykę i przez polskie państwo wspierane – musi być wspierany pracownik, ale także pracodawca.

- To jest dzisiaj to wielkie wyzwanie. Dziś oglądaliśmy firmę sukces, która sprzedaje, która zarabia i zwiększa zatrudnienie. Trzymam kciuki za takie firmy tutaj w Augustowie i w całym kraju – uzupełniał Schetyna.

W podobnym tobie wypowiadał się były poseł, a obecnie kandydat na posła Leszek Cieślik:

- Warto takie firmy wspomagać w ich rozwoju, a nie dożynać ich kwestią wzrostu podatków i niestabilności finansowej.

Cieślik przypomniał także o programie zagospodarowania i promocji strefy Kanału Augustowskiego.
- To na pewno pociągnie rozwój turystyki i gospodarki w regionie.

Poza tematem spotkania pojawiło się pytanie o smog. Schetyna zapowiedział powrót do programu Kawka, dodając że aby wygrać ze smogiem potrzeba połączenie sił rządu i samorządu. Jako przykład gdzie takie rozwiązanie funkcjonuje podawał Kraków.

Zobacz koniecznie: Jesteś na L4? Spodziewaj się kontroli ZUS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto