Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert Roberta Matuszewskiego i Piotra Słocińskiego

Robert Orzechowski
11 marca, o godz. 18.00, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, ul. Wybickiego 1, w Augustowie, odbędzie się koncert Roberta Matuszewskiego i Piotra Słocińskiego.

Cena biletu 10 zł

Duet Saxodeon utworzony przez Roberta Matuszewskiego i Piotra Słocińskiego rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2008 roku biorąc udział w koncercie z okazji zakończenia Ogólnopolskiego Rajdu „Jesień Chopinowska" w Antoninie. Inspiracją do powstania tego zespołu były wspólne fascynacje obu muzyków kompozycjami Astora Piazzolli i Pedro Ituralde. Rzadko spotykane połączenie w muzyce klasycznej saksofonu i akordeonu dało ciekawe brzmienie, ponieważ oba instrumenty stapiają się kolorystycznie tworząc atrakcyjne dla ucha współbrzmienia.

W swojej działalności duet wystąpił min.: na Ogólnopolskim Sympozjum Saksofonowym w Wolsztynie" (kwiecień 2009), koncert towarzyszący wernisażowi studentów Akademii Sztuk Pięknych z Poznania w Nowym Tomyślu (czerwiec 2009), udział w Festiwalu Muzyki Klasycznej „ Pałucka Wiosna Muzyczna" w Wągrowcu (czerwiec 2009), Koncert specjalny z okazji Dnia Animatora i Pracownika Kultury Miasta Ostrowa Wielkopolskiego (również czerwiec 2009 , Międzynarodowy Festiwal saksofonowy w Szczecinie 2010).

Piotr Słociński urodził się w Ostrowie Wielkopolskim i tutaj podjął edukację muzyczną, w latach 1975-78 uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie akordeonu Jerzego Krążyńskiego. Od 1978 do 1989 we Wrocławiu - najpierw cztery lata w Liceum Muzycznym im. K. Szymanowskiego, a następnie w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego w klasie akordeonu ad. Ireneusza Wróbla. W 1981 zajął I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Międzyrzeczu.
W latach 1985 - 94 grał w Trio Akordeonowym HARMONIA VIVA. W 1990 zespół ten nagrał płytę dla wytwórni Rec-Rec w Zurichu i odbył trasę koncertową po Europie Zachodniej. W 1991 HARMONIA VIVA wzięła udział w Festiwalu Muzyki Aktualnej w Victoriaville w Kanadzie. W tym samym roku zespół zdobył III nagrodę na Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo.

Udział w nagraniach: 1993 do filmu J.Jakuba Kolskiego –„Pograbek", 1996 do filmu J.Jakuba Kolskiego – „Szabla od Komendanta", 1997 do filmu dokumentalnego Krzysztofa Pulkowskiego – „Lwy Westerplatte", 2003 do filmu Jacka Filipiaka – „Zerwany", 1991 do przedstawienia „Jan Tajemnik" dla Teatru Lalka w Warszawie, 2005 do przedstawienia „Pan Huczek" dla Białostockiego Teatru Lalek.

Regionalne potrawy województwa podlaskiego
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz!
Poinforuj nas o swojej imprezie
Dodaj za darmo swoją firmę do naszej bazy
Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. **

Zapisz się do newslettera

**!

W latach 1996 - 2000 współpracował z Teatrem Cinema. W sezonach 2005 i 2006 udział w recitalu Marty Zięby, aktorki Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. W 2006 wraz z Martą Ziębą udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od września 1990 prowadzi klasę akordeonu w Zespole Szkół Muzyczych im. K. Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Od września 2008 roku występuje w duecie „Saxodeon" z Robertem Matuszewskim.

Robert Matuszewski
Studiował grę na saksofonie we Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Mieczysława Stachury. Ma na swoim koncie szereg nagrań dla TVP oraz Polskiego Radia. Jest inicjatorem Warsztatów Saksofonowych na które zaprasza znakomitych saksofonistów min. Dariusza Samóla, Lawrence Gwozdz'a z USA. Przez wiele lat członek Akademickiego Big-Bandu Aleksandra Mazura. Solista – instrumentalista - zapraszany przez filharmonie w Kaliszu, Opolu , Wrocławiu.

Brał udział min. w Konfrontacjach Chopinowskich w Antoninie , III Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Szczecinie, koncertach Na Zamku w Oleśnicy, współpracuje z kompozytorem Jackiem Sobierajem z Kanady, który powierzył mu prawykonanie najnowszych kompozycji na IV Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym - Szczecin 2005.

Poza obszarem muzyki klasycznej muzyk czuje się swobodnie w stylistykach jazzowych. Brał udział w kilku edycjach Jazz nad Odrą współpracując z czołowymi muzykami sceny jazzowej (Henryk Miskiewicz , Piotr Kałużny, Maciej Sikała). Prowadzi Big–Band odnoszący znaczące sukcesy (II miejsce na Ogólnopolskim festiwalu big – bandów w Nowym Tomyślu - 2004, Grand Prix Nowy Tomyśl 2005, I miejsce w Decinie (Czechy) na Międzynarodowym Konkursie, Grand Prix Nowy Tomyśl 2008).
Obecnie pedagog i jednocześnie dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Program:
1.Victor Morosco -" Blue Capricce" sax solo 2.J.S. Bach - " Sicilienne and Allegro"
3.Pedro Iturralde - " Hellenique Suite "
4.Astor Piazzolla - " Caffe 1930"
5.Astor Piazzolla - " Night club 1960"
6.Heitor Villa Lobos - " Aria cantilena "
7.Pedro iturralde - " Pequena czarda"

Źródło: APK

Regionalne potrawy województwa podlaskiego
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz!
Poinforuj nas o swojej imprezie
Dodaj za darmo swoją firmę do naszej bazy
Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. **

Zapisz się do newslettera

**!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto