Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Janina Osewska z Augustowa nagrodzona za całokształt pracy twórczej przez marszałka województwa podlaskiego

Helena Wysocka
Helena Wysocka
Archiwum
Dzisiaj (2.12) Janina Osewska z Augustowa otrzymała nagrodę od marszałka województwa podlaskiego za dotychczasowe osiągnięcia twórcze.

- Jestem dumna i szczęśliwa, że mogłam otrzymać tę nagrodę. Dziękuję zarządowi województwa, panu marszałkowi, a także osobom, które mnie do tej nagrody zgłosiły – mówiła Janina Osewska.

Marszałek nagrodził siedmiu podlaskich twórców. W gronie tym znalazła się Janina Osewska - poetka, fotograf, pedagog, animatorka życia literackiego i regionoznawca. Jej wiersze przetłumaczono na wiele języków. Publikowała w polskich pismach literackich oraz w Australii, Litwie, Ukrainie, Kanadzie, USA, Mongolii, a także w antologiach i almanachach w Polsce i za granicą (Czechy, Litwa, Mongolia, Liban, Indie, Argentyna). Uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach i kongresach poezji w Polsce, na Litwie, w Irlandii, USA, Mongolii i Indiach.

- Przekazywane dzisiaj nagrody to wyraz naszego uznania za to czym się zajmujecie, w jaki sposób wpływacie na rozwój kulturalny regionu – mówił marszałek gratulując laureatom. - Cieszę się, że to nie jest tylko Wasza praca, ale pasja, całe życie poświęcane wspaniałej działalności. Promujecie region w kraju i poza jego granicami, podejmujecie się bardzo trudnych wyzwań. Dziękuję za to w imieniu zarządu, radnych sejmiku i własnym. Jesteśmy z Was dumni!

Dotychczas nagrody artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego otrzymali m.in. artyści Jerzy Maksymiuk, Andrzej Strumiłło i Leon Tarasewicz oraz twórcy fundacji i ośrodka "Pogranicze" Krzysztof i Małgorzata Czyżewscy.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto