Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Głosowanie na Augustowski Budżet Obywatelski na półmetku

OPRAC.:
Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Mieszkańcy Augustowa do 28 listopada mogą wybierać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jest 10 propozycji, a na zwycięskie pomysły miasto przeznaczy pół miliona złotych. Głosować można elektronicznie przez stronę internetową "zmieniamy.augustow.pl" lub osobiście - wrzucając wypełnioną kartę do głosowania do urny wyborczej w Urzędzie Miejskim.

- Serdecznie zachęcam do udziału w głosowaniu w Augustowskim Budżecie Obywatelskim. To już nasza tradycja. Zasady głosowania pozostają takie same jak w poprzednich latach. Nasi mieszkańcy ponownie zgłosili wiele ciekawych projektów. Wystarczy kilka chwil, żeby osobiście zadecydować o tym, co jeszcze zbudujemy w Augustowie – zachęca burmistrz Augustowa, Mirosław Karolczuk.

Jak wziąć udział w głosowaniu ABO 2023?

Głosować będzie można elektronicznie poprzez stronę www.zmieniamy.augustow.pl lub osobiście poprzez wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do urny wyborczej.

Mieszkańcy Augustowa będą mogli również głosować korespondencyjnie przesyłając kartę do głosowania na adres: Urząd Miejski, ul. Młyńska 35, 16-300 Augustów. Przesyłając kartę pocztą należy pamiętać, że liczy się data wpływu do Urzędu.

Lista projektów poddanych pod głosowanie w Augustowskim Budżecie Obywatelskim 2023:

  • Doposażenie Stadionu - trybuny i nagłośnienie - projekt polega na zakupie dwóch trybun o pojemności ok. 300 osób oraz zakupie nagłośnienia. Szacunkowy koszt: 240 000,00 zł.
  • Festiwal Pokoleń - organizacja 3-dniowego festiwalu skierowanego do każdej grupy wiekowej. Szacunkowy koszt 95 000,00 zł.
  • Mini Tężnia w Augustowie – projekt polega na budowie mini tężni w uzdrowiskowej dzielnicy miasta. Szacunkowy koszt 270 000,00 zł.
  • „BIEGIEM PO ZDROWIE 2023” Meeting sportowy dla dzieci i młodzieży z Augustowa z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka - organizacja zawodów biegowych dla dzieci i młodzieży. Szacunkowy koszt 65 000,00 zł.
  • Zagospodarowanie terenu przy I LO - celem projektu jest zagospodarowanie terenu w nową zieleń, wiatę na rowery oraz remont ciągu pieszego. Szacunkowy koszt 130 000,00 zł.\
  • „Kocham – Nie Rozmnażam – Akcja Sterylizacja 2023” - Bezpłatna sterylizacja psów i kotów właścicielskich oraz ich czipowanie i rejestracja w bazie danych zwierząt. Szacunkowy koszt 50 000,00 zł.
  • Czysty Augustów – celem projektu jest organizacja dwóch akcji sprzątania miasta. Szacunkowy koszt 30 000,00 zł.
  • Złota Rączka dla Seniora – celem projektu jest zatrudnienie osoby, która będzie bezpłatnie pomagać seniorom w drobnych naprawach domowych. Szacunkowy koszt 50 000,00 zł.
  • Nowoczesne ławeczki - projekt zakłada montaż czterech ławek solarnych w różnych częściach miasta. Szacunkowy koszt 110 600,00 zł.
  • Modernizacja boisk na plaży Bielnik - przebudowa boisk do siatkówki plażowej znajdujących się na plaży Bielnik w jedną dużą nieckę wraz z montażem małej architektury. Szacunkowy koszt 254 676,98 zł.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto