Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Fizykoterapia i rehabilitacja szpitala w Augustowie zostały zmodernizowane. Zobacz zdjęcia!

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
We wtorek (22 listopada) uroczyście otwarto po modernizacji Poradnię Rehabilitacyjną oraz dział fizjoterapii
We wtorek (22 listopada) uroczyście otwarto po modernizacji Poradnię Rehabilitacyjną oraz dział fizjoterapii A. Gryza - Aneszko
Kompleksową modernizację przeszedł dział fizykoterapii oraz Poradnia Rehabilitacyjna w Szpitalu w Augustowie. Pacjenci mogą korzystać także z cyfrowego, wielofunkcyjnego aparatu RTG.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) w Augustowie przystąpił do transgranicznego projektu "Zwiększenie dostępności usług rehabilitacyjnych dla osób starszych", który realizowany był w partnerstwie z Litwą. Dzięki temu szpital mógł zmodernizować Poradnię Rehabilitacyjną.

- Pacjenci na pewno poczują, że jakość rehabilitacji w augustowskim szpitalu wzrosła. Urządzenia są wymienione, praktycznie wszystkie są nowe, a także warunki znacznie się poprawiły - mówiła podczas uroczystego otwarcia lek. med. Wioletta Tomaszycka-Bednarczyk, Z-ca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej.

Szpital zakupił m.in. szyny do ćwiczeń kończyn, aparaty do elektroterapii i laseroterapii, komorę do suchych kąpieli, bieżnię i rower treningowy, ławki i stoły rehabilitacyjne, drabinki czy orbitrek. SPZOZ zakupił łącznie 48 pozycji aparatury rehabilitacyjnej i niezbędne elementy wyposażenia wnętrz. Remont i zakup sprzętu kosztował ponad 2,2 mln zł, z czego ponad 1,5 mln to unijne dofinansowanie

Szpital wzbogacił się także o wielofunkcyjny, cyfrowy aparat RTG do badań kości długich oraz klasycznych radiologicznych.

- Jest to aparat podwieszany do sufitu, mobilny, wykonujący między innymi zdjęcia pacjentów leżących na łóżkach szpitalnych. To duże ułatwienie dla pacjentów, że możemy tym aparatem ich diagnozować, ale także dla nas personelu jest wygodniej i na pewno jest większa jakość diagnostyczna - doktor Ewa Kowalska, lekarz w pracowni RTG.

O dofinansowanie na zakup aparatu zabiegał m.in. poseł Jarosław Zieliński.

- Ochrona zdrowia jest niewątpliwie jednym z najważniejszych zadań władz publicznych. Cieszymy się ze wszystkich działań, które poprawiają dostępność mieszkańców powiatu augustowskiego do ochrony zdrowia - podkreślał poseł.

Nowy aparat RTG kosztował blisko 1,3 mln zł i w całości sfinansowany został ze Skarbu Państwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto