Finał Grupy Północnej Igrzysk Dzieci w Szachach w Suwałkach. Uczniowie z Nowej Wsi nie mieli sobie równych

Helena Wysocka
Drużyna w składzie Dorian Sawicki, Jan Butkiewicz, Kacper Boguszewski oraz Hania Butkiewicz zajęła I miejsce w Finale Grupy Północnej Igrzysk Dzieci w Szachach, które 21 listopada odbyły się w Suwałkach

Do startu w igrzyskach dzieci przystąpiły z SP Nowa Wieś i suwalskich szkół - SP nr 10 i SP nr 11. Zawody przebiegały pod dyktando szkoły Nowa Wieś. Drużyna w składzie: Dorian Sawicki, Jan Butkiewicz, Kacper Boguszewski oraz Hania Butkiewicz wygrała oba mecze i zajęła I miejsce. Drugie miejsce "wyszarpała" szkoła SP nr 11 Suwałki w składzie: Szymon Wawrukiewicz, Piotr Iracki, Mikołaj Gugała i Kinga Gładyszewska, a trzecie miejsce zajęła młoda i ambitna drużyna z SP nr 10 Suwałki: Mateusz Wasilewski, Przemek Doszuta, Wojtek Doszuta, Wiktoria Bitowska.
Podczas zawodów były rozdane nagrody za internetowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej Miasta Suwałki dofinansowane przez miasto Suwałki.
Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach. Sędziami turnieju byli: Paweł Jaroch i Anna Kosakowska-Jaroch.