Biegli nocą, zasypanymi śniegiem drogami. Suwalczanin był najlepszy

hel
Czytelnik
Tadeusz Walendykiewicz z 12. Batalionu Lekkiej Piechoty w Suwałkach wygrał Nocny Bieg Powstańca Styczniowego w kategorii +35. Suwalczanin pokonał 17-kilometrową trasę w ciągu 1:04:36.

W zawodach wzięło udział około 50 biegaczy, a trasa była bardzo trudna. Wiodła przez Puszczę Augustowską, po zaśnieżonych i niejednokrotnie oblodzonych dróżkach. Mimo to, Walendykiewicz pokonał swoich rywali, a nawet poprawił wynik sprzed roku.

Augustów. Strefa płatnego parkowania znowu zacznie funkcjonować? Jest taki pomysł

Tadeusz Walendykiewicz na co dzień pracuje jako sprzedawca części samochodowych, ale biega od lat. W tym roku brał udział już w dwóch zawodach, a obecnie przygotowuje się do Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu, które odbędą się w marcu.

Zobacz koniecznie: Jedziesz na ferie? Niewiedza może cię drogo kosztować