Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Augustowski Obywatelski Komitet Protestacyjny apeluje do premiera i ministra

hel
Komitet protestacyjny nie chce ani budowy obwodnicy, ani modernizacji drogi z Augustowa do Sejn
Komitet protestacyjny nie chce ani budowy obwodnicy, ani modernizacji drogi z Augustowa do Sejn H. Wysocka
O odstąpienie od budowy południowo-wschodniej obwodnicy miasta, a także modernizacji drogi krajowej z Augustowa do Sejn apelują do ministra Andrzeja Adamczyka członkowie Augustowskiego Obywatelskiego Komitetu Protestacyjnego. Stanowisko w tej sprawie zostanie wysłane dzisiaj (30 stycznia)

GDDKiA przymierza się do modernizacji drogi z Augustowa do Sejn i przejścia granicznego w Ogrodnikach tak, aby była przystosowana do przejazdu ciężarówek. Ale aby uniemożliwić ich wjazd do Augustowa inwestor chce wybudować obwodnicę miasta ze strony południowo-wschodniej. Ma ona przebiegać przez osiedla mieszkaniowe i tereny chronione, a także odcinać miasto od jeziora Sajno. Na takie rozwiązanie nie zgadzają się ani władze miasta, ani augustowianie. Ci ostatni powołali Augustowski Obywatelski Komitet Protestacyjny, który dzisiaj wystosował do ministra Andrzeja Adamczyka petycję (w załączeniu). Prosi w niej aby rząd odstąpił od zamiaru budowy i obwodnicy i modernizacji drogi Augustów-Ogrodniki. Przypomina, że trasa ta przecina rzekę Rospuda, Kanał Augustowski, Puszczę Augustowską i szlak papieski Jana Pawła II. Puszczenie ruchu ciężkiego bezpowrotnie zniszczy krajobraz, kulturę i spokój wspólnego dziedzictwa.

Mieszkańcy Augustowa protestują. Nie chcą dopuścić do budowy drogi [Zdjęcia, mapka]

Członkowie komitetu postulują, aby utrzymać obecny stan, a to oznacza, że trasą mogłyby poruszać się auta o maksymalnym ciężarze do 14 ton.

Dodajmy, że na początku lutego odbędzie się posiedzenie rady miasta, która również zajmie się sprawą planowanej inwestycji. Radni najprawdopodob niej negatywnie zaopiniują propozycje GDDKiA i poprą rozwiązanie burmistrza, które zakłada budowę drogi łączącej poza granicami miasta, czyli z Dalnego Lasu do rejonu Kolnicy.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto