Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Augustów. Remont pływalni za rok. Ale za to generalny

hel
CSiR w Augustowie
Remont pływalni w tym roku , wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie odbędzie się. Władze miasta zdecydowały, że obiekt zmodernizują w 2020 roku.

– Ale kompleksowo – zapowiada zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz. – Chcemy zainwestować nie tylko w wymianę wentylacji, ale też niecki, czy stolarkę. A to wymaga znacznie większych nakładów.

Chcą sięgać po dotację

Oddana do użytkowania 19 lat temu pływalnia do tej pory nie była kompleksowo remontowana. Tymczasem szwankują niektóre urządzenia. Inne wymagają wymiany z uwagi na to, że na rynku są lepsze, znacznie nowocześniejsze i tańsze w eksploatacji rozwiązania. Chodzi o urządzenia, które odpowiadają m.in. za wentylację, nagrzewanie, czy uzdatnienie powietrza. W planach była też wymiana izolacji, posadzek oraz malowanie ścian.
Obiekt miał być remontowany w minionym roku, ale w miejskiej kasie zabrakło na ten cel pieniędzy. Ostatecznie inwestycja trafiła do tegorocznego planu wydatków i miała kosztować niemal trzy miliony złotych. – Okazało się, że na tego typu przedsięwzięcia można pozyskać fundusze zewnętrzne – dodaje burmistrz Chodkiewicz. – Ale dyrektorowi Centrum Sportu i Rekreacji, które zarządza pływalnią nie udało się przygotować na czas wniosku o dotację.
Tak więc zapadła decyzja, że modernizacja będzie realizowana w przyszłym roku. A dotego czasu urzędnicy przygotują dokumenty do Ministerstwa Sportu, skąd można otrzymać pieniądze.
– Chcemy, aby pływalnia została generalnie wyremontowana, łącznie z szatniami, czy basenami – podkreśla rozmówca. – Szacujemy, że prace będą kosztowały ponad 5,2 mln złotych.

Fitness też będzie

Dzięki remontowi w obiekcie jedno z pomieszczeń będzie adaptowane na potrzeby sali fitness. To miejsce, gdzie pierwotnie planowano bar, ale brakowało klientów i lokal szybko został zamknięty. Dziś nie jest wykorzystywany.
– Sala wyposażona w bieżnie, rowerki i inne urządzenia niezbędne do treningu wytrzymałościowego będzie doskonałym uzupełnieniem siłowni – uważa Andrzej Zarzecki, dyrektor CSiR w Augustowie.
Dodaje, że liczba chętnych do korzystania z pływalni z roku na rok sukcesywnie wzrasta. Obecnie każdego dnia przychodzi 400 osób. – Mamy bardzo dobrą ofertę, atrakcyjne ceny – podkreśla. – Stąd wielu chętnych, w tym turystów.

Tu oglądasz: Uwaga kierowcy! Są nowe znaki drogowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto