Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Augustów. Okazała baza dla kajakarzy może pogrążyć miasto [ZDJĘCIA]

Helena Wysocka
Helena Wysocka
Budowa bazy kajakarzy już się kończy, a wciąż nie wiadomo ile będzie kosztować utrzymanie obiektu.

Poprzednie władze, które zdecydowały o inwestycji nie sporządziły bowiem biznesplanu. – Kluby sportowe będą musiały płacić za korzystanie z obiektu – nie ma wątpliwości burmistrz Mirosław Karolczuk.
Włodarz ma też nadzieję, że z okazałego budynku zechce korzystać Polski Związek Kajakowy, który mógłby w Augustowie organizować imprezy różnej rangi oraz zgrupowania sportowe. Nawet gdyby tak było to i tak środków nie wystarczy i koszt utrzymania bazy obciąży zadłużony samorząd. – Będziemy musieli dokładać – nie ma wątpliwości skarbnik Sławomir Siecz-kowski. – Gdybyśmy zrobili obiekt komercyjny, to mogłoby dojść do sytuacji, że nikt nie będzie z niego korzystał.
Władze miasta szacują, że będą musiały dołożyć od 200-300 tys. zł rocznie. Ale czy to wystarczy, trudno ocenić. Dokładna kwota będzie bowiem znana dopiero po tym, gdy powstanie koncepcja funkcjonowania bazy oraz zostaną skalkulowane w porozumieniu z klubami stawki za korzystanie z pomieszczeń.
– Nie rozumiem, jak można tak drogi obiekt budować bez biznesplanu? – oburza się radny Tomasz Miklas.
Inni radni zwracają uwagę na to, że jeśli augustowskie kluby sportowe będą musiały płacić za korzystanie z obiektu to wspierający je finansowo samorząd będzie musiał zwiększyć dotację. A więc pośrednio będzie pokrywał koszty utrzymania obiektu.

Augustów. Na budowę bazy kajakarzy zabrakło pieniędzy

Baza kajakarzy to sztandarowa inwestycja, która dla zadłużonego miasta może być kulą u nogi. Przede wszystkim była źle przygotowana, projekt techniczny zawierał wiele błędów. Aby je skorygować samorząd musiał zlecić dodatkowe prace, które pochłonęły ponad 600 tysięcy złotych i w ten sposób koszt budowy obiektu wzrósł z 5 do około 6 mln zł. Teraz pojawił się problem z pieniędzmi na utrzymanie bazy, która ma być oddana do użytkowania we wrześniu tego roku.

Zobacz koniecznie: Woda. Kranówka lepsza dla zdrowia i kieszeni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto