Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Augustów. Ktoś podrobił podpisy burmistrza! Sprawą zajmie się prokurator

hel
W dokumentach dotyczących przetargów, zamiast podpisów byłego burmistrza Wojciech Walulika są ich "imitacje". - Nie rozstrzygam, czy odbywało się to za zgodą i wiedzą zainteresowanego - zastrzega burmistrz Mirosław Karolczuk. - Nie chcę przesądzać, czy był to efekt niewiedzy, lub niedbalstwa. Fakt, że część postępowań trzeba unieważnić i stracą na tym mieszkańcy. Z tego powodu jest mi ogromnie przykro.

Dzisiaj augustowskie władze miały rozstrzygnąć przetarg na wymianę pieców, ale postępowanie zostanie unieważnione ponieważ jest jednym z dziewięciu, w których widnieją sfałszowane podpisy.
- Pozyskaliśmy dodatkowe pieniądze na ten cel, ludzie mogliby cieszyć się z nowych pieców, ale musimy procedurę przeprowadzić od początku - mówi burmistrz Karolczuk. - Ubolewam nad tym faktem, jest mi potwornie przykro.

Augustów. W urzędzie miasta potrzebny jest specjalista

Dzisiaj podczas konferencji prasowej włodarz poinformował, że urzędnicy przejmujący obowiązki związane z prowadzeniem zamówień publicznych wykryli nieprawidłowości w procedurach przetargowych. Dotyczy to okresu od sierpnia do listopada 2018 roku.
- Naruszenia mogą rodzić poważne konsekwencje, łącznie z nieważnością postępowań - mówi burmistrz.
Już wiadomo, że porobione podpisy znajdują się w dokumentacji dotyczącej przebudowy kładek pieszo-rowerowych , budowy instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, wymiany pieców, przebudowy ulicy Lipowej, zakupu energii, budowy zastawki wodnej, pełnienia nadzorów inwestorskich przy modernizacji Lipowej i kładek, a nawet modernizacji budynku na potrzeby ratusza.
- Dzisiaj złożyłem osiem zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - dodaje M. Karolczuk. - Dbałość o finanse publiczne nakazuje mi takie działanie.
Rozmówca nie wyklucza, że wkrótce do prokuratora popłyną kolejne wnioski. W Ratuszu analizowane są bowiem kolejne dokumenty.
Wojciech Walulik dziwi się informacjom. -Nic na ten temat nie wiem - zapewnia. - Mam nadzieję, że organy ścigania ustalą sprawcę.

Tu oglądasz: Koniec L4. Czas na e-zwolnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto