Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Augustów doczeka się odtworzenia jednostki wojskowej - zapowiedział wicepremier Jacek Sasin na spotkaniu z mieszkańcami

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin odwiedził w sobotę Augustów. Spotkał się z władzami miasta oraz jego mieszkańcami.

Augustów był kolejnym punktem na mapie województwa podlaskiego, który odwiedził Jacek Sasin, Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. W sobotnie przedpołudnie spotkał się z władzami miasta oraz przedstawicielami rządu i parlamentarzystami.

W Urzędzie Miasta wicepremier mówił o rozwoju Polski Wschodniej. Podkreślał, że przez ostatnie lata Augustów również mógł liczyć na rządowe wsparcie. W sumie miasto otrzymało 80 mln zł z rządowych programów oraz 60 mln zł z urzędu marszałkowskiego.

- Podejmujemy działania, aby mieszkańcy tych ziem mogli czuć się pełnowartościowymi obywatelami polskiego państwa. Zależy nam na tym, aby ten region Polski się rozwijał. To element szerszego planu, jakim jest wsparcie Polski lokalnej i jej zrównoważonego rozwoju – zaznaczył wicepremier.

Sasin odniósł się także do decyzji rządu w sprawie przebiegu drogi S8, która będzie biegła od Białegostoku, na północ przez Suchowolę, Augustów, aż do węzła Raczki, pod Suwałkami.

- To bardzo dobra informacja dla miasta Augustów, ponieważ zostanie skomunikowane drogą ekspresową z resztą Polski, a także Europy – podkreślał wicepremier. - To będzie ważne nie tylko dla tych, którzy będą chcieli skorzystać z uroków tego pięknego miasta i okolic. To również dobra informacja dla przedsiębiorców, którzy chcą tu inwestować – dodał.

Sasin był także świadkiem podpisania przez burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka oraz przedstawiciela PKP listu intencyjnego, dzięki któremu modernizacji doczeka się augustowski dworzec PKP. Po południu spotkał się z mieszkańcami powiatu augustowskiego.

- Augustów doczeka się odtworzenia jednostki wojskowej - zapowiedział mieszkańcom wicepremier. - Wiemy, że jak będziemy silnym państwem to będziemy też dużo bardziej bezpieczni. Dzisiaj jesteśmy coraz silniejsi. Odtwarzamy naszą potęgę obronną na tych ziemiach. Decyzją Ministra Obrony Narodowej, pana premiera Mariusza Błaszczaka tworzymy pierwszą dywizję legionów, która będzie stacjonowała tutaj, w Augustowie i będzie absolutnym fundamentem obronnym tych ziem -podkreślił.

Wicepremier obejrzał występ augustowskiego zespołu ludowego Bystry oraz odpowiedział na pytania publiczności.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto