MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

August Velo. Otwarto szlak turystyczny. Rowerem z Białorusi do Polski [ZDJĘCIA]

td
Marcin Nawrocki/Wrota Podlasia
Od dziś (2 czerwca) można już oficjalnie korzystać ze szlaku turystycznego August Velo. Jego uroczystego otwarcia dokonali Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego i Władimir Krawcow, Przewodniczący Grodzieńskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego.

To ważne wydarzenie dla partnerów, ponieważ August Velo jest kolejnym wspólnym produktem turystycznym o charakterze transgranicznym. Spotkanie włodarzy obu regionów stało się też okazją do podpisania dokumentu dotyczącego kierunków dwustronnej współpracy.

Na dwóch kółkach dojedziemy na Białoruś

Otwarcie szlaku miało miejsce w Dąbrówce na Białorusi, gdzie spotkały się obie delegacje – polska i białoruska.

− Cieszy mnie fakt otwarcia nowej trasy rowerowej – symbolicznego dla obu stron szlaku, biegnącego w strefie Kanału Augustowskiego – mówił podczas spotkania z przedstawicielami władz obwodu grodzieńskiego, marszałek Artur Kosicki. – Wszystkie nasze działania podnoszące jego atrakcyjność są niezwykle cenne, bo w ślad za nimi będzie rosło zainteresowanie turystów, a to ma swój ekonomiczny wymiar i przysporzyć może terenom przygranicznym nowych miejsc pracy, co bezpośrednio wpłynie na poziom życia mieszkańców naszych regionów.

Natomiast przewodniczący Władimir Krawcow podkreślił, że August Velo to trasa, otwierająca możliwości dla obu krajów i pozwalająca ludziom lepiej się poznać.

Rowerem z Białorusi do Polski

Szlak August Velo, biegnący od miejscowości Mikaszówka (Polska) do Grodna, został wytyczony i oznakowany w ramach projektu „Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w turystyce poprzez rozbudowę infrastruktury obwodu grodzieńskiego”, realizowanego przez Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego we współpracy z Departamentem Sportu i Turystyki Grodzieńskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego.

Inicjatywę wsparło Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Projekt ten ma na celu rozwój przedsiębiorczości w turystyce poprzez poprawę infrastruktury białoruskiej części Kanału Augustowskiego. A w jego ramach realizowane są też wspólne działania, promujące Kanał Augustowski – transgraniczny szlak wodny, łączący oba kraje.

Ale August Velo to dopiero pierwszy etap rozwoju tego typu infrastruktury na polsko – białoruskim pograniczu. W planach jest kolejna inwestycja – polski odcinek August Velo od przejścia granicznego w Rudawce do Mikaszówki, gdzie połączy się z Green Velo i szlak rowerowy Białowieża Velo, który będzie jego przedłużeniem z Grodna do Białowieży.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto