Puszcza Białowieska ma swoją kopię zapasową. Ekosystem przeniesiony został do cyfrowego świata popularnej gry internetowej Minecraft w ramach kampanii ochrony "Ostatnie Drzewo".

- Puszcza Białowieska jest zagrożona. Dlatego stworzyliśmy jej kopię zapasową - informują organizatorzy akcji na stronie ostatniedrzewo.pl.

Mapa nie jest oficjalnym produktem Minecraft, jednakże można ją pobrać za darmo. W sumie do świata cyfrowego zostało przeniesione 700 km kw. powierzchni, 7 milionów drzew, wszystkie strumyki i inne ważne części ekosystemu. Wszystko to znajdziemy w typowej dla Minecrafta, kwadratowej grafice (kwadratowe jest tutaj np. słońce).

Puszcza Białowieska w Minecraft. Kampania Ostatnie Drzewo- Puszcza Białowieska to jedyny ocalały nizinny las o charakterze naturalnym w naszej części świata. To unikalne w skali globalnej miejsce, zasługuje na szacunek i opiekę, którą szczycą się takie obiekty jak Wodospady Niagara czy Wielka Rafa Koralowa - uzasadniają organizatorzy akcji. - Stworzyliśmy jej cyfrową kopię. Od tej chwili każdy, nie wychodząc z domu, może odwiedzić Puszczę Białowieską i zakochać się w jej grądach, borach, bagnach, strumykach, stawach.Film promocyjny z Krystyną Czubówną w roli lektora, można obejrzeć na OFICJALNEJ STRONIE akcji lub na FANPAGE'U na Facebooku. Z niego dowiemy się, po co została zorganizowana.Czym jest Minecraft?

Minecraft to niezależna gra komputerowa o otwartym świecie stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez studio Mojang AB. Minecraft pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów położonych w losowo generowanym świecie gry. Gracz może atakować napotkane istoty, zbierać surowce czy wytwarzać przedmioty. W trybie wieloosobowym istnieje możliwość grania wspólnie z innymi osobami. Istnieje kilka trybów gry m.in. survival, gdzie gracz zbiera przedmioty w celu przetrwania, creative, w którym ma zdolność latania i nieskończoną ilość surowców, adventure, gdzie uczestnicy grają na wcześniej stworzonych mapach oraz spectator, w którym gracz pełni funkcję obserwatora świata gry.

Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Obrońca Wiary (gość)

NIE DAMY WYCIĄĆ ANI JEDNEGO DRZEWA! PUSZCZA BIAŁOWSKA TO SPUŚCIZNA POLSKI, ZABIERAĆ OD NIEJ SWOJE BRUDNE ŁAPY! KOCHAMY TĄ PUSZCZĘ!!!

BOLO (gość)

PUSZCZA ZAGROŻONA JEST PRZEZ IDIOTÓW EKOLOGÓW I SKUNDLONĄ TEŻZBYDLĘCONĄ OPOZYCJĘ. A TEN NA FILMIE NIECH LECZY WODOGŁOWIE.