Augustowscy pływacy. Agata Piekarska odniosła ogromny sukces, ale nie tylko ona

hel
Agata Piekarska z klubu UKS "Pływacy" odniosła ogromny sukces na mistrzostwach Polski. Zawodniczka zajęła 13 (na 100 metrów) i 14 (na 200 metrów) miejusce w kraju

W dniach 14.12 - 16.12.18r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski 16 latków. W zawodach brały udział 1153 osoby, a Augustów reprezentowała Agata Piekarska z klubu UKS "Pływacy", gdzie trenuje pod okiem Vice-mistrza Europy w stylu klasycznym Artura Paczyńskiego oraz trenera Michała Niedźwieckiego. Zawodniczka startowała w trzech konkurencjach 50,100 i 200 metrów stylem klasycznym. W pierwszym starcie na 50 metrów "żabą" uplasowała się tuż za Finałem B, na 17 miejscu, była pierwsza zawodniczka rezerwową. Przypomnijmy, że zawodnicy i zawodniczki płynął w porannych kwalifikacjach , po których 16 najlepszych awansuję do Finałów A i B.
W drugim stracie na 100 metrów klasycznych zajęła 16 miejsce i pierwszy raz w karierze awansowała do finałów , w których poprawiła rezultat i ostatecznie zajęła znakomite 14 miejsce w Polsce ! Ostatni start to 200 metrów klasykiem, w których również awansowała do Finału B i zajęła ostatecznie 13 miejsce w Polsce!
Zaraz po rocznikowych Mistrzostwach Polski Agata ruszyła na Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów, młodzieżowców i seniorów , które odbyły się na pływalni Aqua Sfera w Lublinie. Tam popłynęła z cała czołówka polskich pływaczek i zajęła kolejno 25, 30 i 27 miejsce ! Agata awansowała tam do finałów C , lecz ze względu na zbyt młody wiek nie mogła w nich startować.

Mieszkańcy Augustowa zdecydują kto da koncert w przyszłym roku. Propozycje są ciekawe [ZDJECIA]

Dodajmy, że w mistrzostwach brali udział wychowankowie klubu UKS "Pływacy" Augustów Oliwer i Kornel Paczyńscy , którzy od 2 lat reprezentują klub UMCS Lublin. Oliwer jako drugi pływak w historii augustowskiego pływania zdobył medale na zawodach tej ragi!! Z Lublina do Augustowa na święta przywiózł złoto, srebro i brąz! Są to pierwsze medale Mistrzostw Polski Oliwera, który pierwsze kroki stawiał w naszym klubie UKS "Pływacy" Augustów.

Tu oglądasz: Koniec L4. Czas na e-zwolnienia